Адвокати Порошенка оскаржили його примусовий допит у ДБР

Команда адвокатів п'ятого президента України та чинного народного депутата Петра Порошенка оскаржила рішення про його примусовий привід на допит в Держбюро розслідувань. Зробили це одразу у кількох інстанціях, повідомили в пресслужбі партії «Європейська солідарність».

Адвокати назвали рішення суду щодо примусового приводу на допит політичним.

«Першу заяву подано до Служби безпеки України про злочинне втручання в автоматизовану систему розподілу судових справ. Тільки таке втручання могло «розподілити» цю справу, зокрема, одіозному судді Сергію Вовку, який давно пов’язаний із поплічником Януковича Андрієм Портновим», — зазначив адвокат Порошенка Ігор Головань. 

Також заяви подали до Офісу генпрокурора, Вищої ради правосуддя, Апеляційного суду міста Києва та Печерського районного суду.

В повідомленні йдеться, що вони зокрема стосуються нібито порушення слідчим ДБР територіальної підсудності, порушення процедури судового розгляду щодо народних депутатів України, порушення принципу територіальної підсудності, а також порушення вимог КПК щодо особистої присутності народного депутата України на судовому засіданні.

«Варто також звернути увагу на те, хто перший став джерелом інформації про ухвали Печерського суду і оприлюднив фрагменти скан-копій судових рішень. Це був народний депутат з президентської фракції «Слуга народу» Олександр Дубінський», — заявили у «Європейській солідарності».