Бізнесмени, ексрегіонали та колишні військові, - нові призначення Зеленського

26 червня Кабмін погодив нових керівників для 8 обласних державних адміністрацій, кандидатури яких вніс Володимир Зеленський. Більшість з новопризначених не працювали раніше в органах виконавчої влади. Громадське розбиралося, кого затвердили на нові посади. Про це повідомляє Громадське.

Михайло Бно-Айріян, Київська ОДА

Михайло Бно-Айріян народився у столиці Азербайджану, вчився у Львові, Києві та у Москві. До призначення головою Київської ОДА відповідав у нацкомпанії Укренерго за міжнародне співробітництво та стратегічне планування. За свою кар’єру неодноразово працював із владою. Був радником Міністра закордонних справ з економізації зовнішньої політики у 2010-2013, після цього — радником віцепрем’єра за напрямом охорони здоров’я. У 2015-2016 роках у Міністерстві економіки та вугільної промисловості очолював управління європейської інтеграції та керував групою, яка розробляла закон про ринок електроенергії.

Андрій Андрейчиков, Одеська ОДА 

Андрій Андрейчиков — одеський бізнесмен, дохід якого за минулий рік сягнув понад 3 мільйони гривень. Він є директором ТОВ «Балкер», що займається демонтажем машин та устаткування, а також має частку у підприємстві «Інтертелех», що пов’язана з оптовою торгівлею. Через призначення Андрейчикова в Одесі вже виник скандал: місцеві протестують проти його кандидатури та заявляють, що він пов’язаний із втікачем-сепаратистом Ігорем Марковим. Із соратником Маркова Сергієм Кушніром новопризначений голова одеської ОДА теж має бізнес — фірму «Мисливець-2007», яка надає послуги тимчасового проживання. Мітингувальники вимагають відсторонення Андрейчикова та проведення відкритого конкурсу на посаду голови ОДА.

Павло Кириленко, Донецька ОДА

Павло Кириленко очолить рідну для себе Донецьку область. З вересня 2017 року він працював військовим прокурором Ужгородського гарнізону Західного регіону України. Починав свою кар’єру у 2008 році як помічник прокурора. Згодом був підвищений до заступника прокурора, прокурора прокуратури та начальника слідчого управління прокуратури. Згідно з декларацією, за 2018 рік отримав зарплату у 450 тисяч гривень. 

Віталій Комарницький, Луганська ОДА

Віталій Комарницький у 2014 році у складі фракції «Партії регіонів» у Луганській облраді голосував за невизнання нової влади, яка сформувалася після Майдану, а також закликав звернутися до Росії за допомогою. Сам Комарницький народився у Криму, а після навчання у Харкові почав працювати в Управлінні внутрішніх справ Луганської області. У 2007 році став ректором Луганського університету внутрішніх справ, а за три роки став депутатом Луганської облради від «Партії регіонів». При цьому не приховував симпатії до Росії та просував патріотичне виховання молоді на цінностях СРСР. За даними журналістів, під час бойових дій у 2014 році підтримував ідею «ЛНР», а з окупованого Луганська виїхав лише восени після Іловайського котла та захоплення Луганського аеропорту. 

Ігор Бондаренко, Закарпатська ОДА

Ігор Бондаренко — бізнесмен, власник мережі кондитерських в Ужгороді та Мукачево. Про майбутнього очільника області відомо мало: він — колишній військовий, народився в Криму. Згідно з декларацією, частина статків належить дружині Бондаренка — за 2018 рік вона заробила близько мільйона гривень. Подружжя також володіє кількома ділянками землі та чотирма квартирами. 

Юрій Гусєв, Херсонська ОДА

Юрій Гусєв у 2015-16 роках обіймав посаду заступника міністра оборони Степана Полторака. В 2015-му році Тетяна Чорновол звинуватила Гусєва в завищенні цін при закупівлі палива для армії. За її підрахунками, з кожної тонни Гусєв та його соратники мали 6 тисяч гривень. Після цього встиг попрацювати радником міністра інфраструктури й міністра екології та природних ресурсів. У 2002-му безуспішно балотувався до парламенту від Виборчого блоку політичних партій «Команда Озимого Покоління». У 1999 році був радником голови Херсонської облдержадміністрації з питань молодіжної політики. До 17 червня цього року Гусєв очолював Херсонське земляцтво у Києві. Потім заявив про вихід з організації. На позачергові парламентські вибори мав іти 41-м номером у списку «Слуги Народу», але відмовився від участі у виборах.

Маркіян Мальський, Львівська ОДА

Маркіян Мальський очолює Західноукраїнську філію адвокатського об’єднання Arzinger, є членом правління відділення Асоціації правників країни. Мальський спеціалізується на юридичній підтримці інвестиційних проектів та вирішенні міжнародних спорів. З 2016-го працює Почесним консулом Австрійської Республіки у Львові. Раніше працював юристом в групі міжнародного арбітражу в Парижі. Вчився у Львові та за кордоном. 

Ігор Шевченко, Черкаська ОДА

Ігор Шевченко — черкаський бізнесмен, який також раніше не займався політикою. Він є власником ТОВ «Легкий експорт плюс» та «Hermes – Shevchenko Igor», що зареєстровані в італійському місті Ріміні. Шевченко за 2018 рік задекларував дохід у понад 800 тисяч гривень, а також зберігає готівкою більше ніж пів мільйона євро. Володіє нерухомістю в Росії: квартирою та земельною ділянкою. Ці об’єкти — його спільна власніть зі ставропольськими бізнесменами Андрієм Лунєвим та Михайлом Арзімановим.