Депутат Дмитро Лубінець може стати новим уповноваженим з прав людини

Спікер парламенту Руслан Стефанчук пропонує призначити новим уповноваженим Верховної Ради з прав людини депутата Дмитра Лубінця замість нещодавно звільненої Людмили Денісової.

Про це Стефанчук повідомив у Facebook.

Він вніс до Ради пропозицію про призначення Лубінця.

Зараз депутат очолює парламентський Комітет із питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

На думку Стефанчука, його попередній досвід допоможуть ефективно виконувати повноваження омбудсмена.

Як відомо, Дмитро Лубінець є членом депутатської групи «За майбутнє». У 2019 році до Верховної Ради 9 скликання потрапив як безпартійний самовисуванець за 60 округом (Донецька область). Він також був депутатом Ради попереднього скликання — від «Блоку Петра Порошенка».

Як пише «Чесно», у 2018-2019 роках Лубінець тричі кнопкодавив, а також був фігурантом антикорупційних розслідувань. У лютому 2016 року проросійського депутата Іллю Киву та Лубінця звинуватили в причетності до контрабанди з невизнаних «л/днр».

Також у «Чесно» зафіксували, що депутат не відобразив у звіті витрати на концерт співачки Ольги Полякової, яку він запросив до Волновахи.

Нагадаємо, 31 травня Верховна Рада звільнила з посади уповноваженої парламенту з прав людини Людмилу Денісову. Вона очолювала цю позицію з березня 2018 року. Денісова заявила, що оскаржуватиме звільнення у суді.