Для журналістів ввели обмеження на роботу в Раді

Журналістів допускатимуть на третій поверх будівлі Верховної Ради, однак не в кулуари парламенту. Діятиме також принцип від одного видання один журналіст, а від телеканалу — одна знімальна група (з двох людей). Про це під час брифінгу 13 березня повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков, передає пресслужба парламенту.

"Відбулася дискусія з усіма фракціями та групами, під час якої було прийнято рішення обмежити доступ для відвідувачів до 3 квітня. Журналісти як виняток зможуть працювати в кулуарах на третьому поверсі. Також ми вводимо систему, за якою від одного каналу може працювати лише одна знімальна група, від інших ЗМІ - один представник. Це робиться для того, щоб максимально убезпечити наших громадян від ризику поширення коронавірусу", - підкреслив Разумков.

Також він зазначив, що подібні заходи безпеки наразі запроваджуються у багатьох парламентах Європи.

"Ми розуміємо всю відповідальність, яка сьогодні лежить і на депутатах, і на ЗМІ. Тому я прошу, щоб ми працювали на єдиний результат - забезпечити нормальну роботу держави, без розхитування ситуації. Верховна Рада буде працювати максимально відкрито, як це і було раніше. Але ми маємо зробити максимум, щоб убезпечити себе і тих, хто поруч", - наголосив спікер.

Крім того, Разумков звернувся до представників ЗМІ із проханням по можливості перейти на дистанційний режим роботи на час дії карантину в Україні.

Він додав, що обмеження щодо доступу журналістів пов’язані також із необхідністю щоденного проведення санітарно-епідеміологічних заходів у робочих приміщеннях.

"Треба створити умови, що знизять рівень ризику. Прошу поставитися із розумінням. Це компромісний і нормальний варіант роботи, у якому немає обмеження свободи слова", - зауважив голова парламенту.