До кінця року більшість бізнесу з України піде - Южаніна про законопроєкти щодо зміни системи оподаткування

До кінця року буде значне переструктурування бізнесу і більшість бізнесу з України піде. Таку думку в кулуарах парламенту висловила народний депутат фракції "Європейська солідарність" Ніна Южаніна, коментуючи законопроєкти №1209 і №1210 щодо змін у податковому законодавстві, повідомляє Прямий.

"Стосовно двох законопроєктів, які ми сьогодні будемо розглядати в залі 1210 і 1209 - це взагалі повний хаос, який якраз викладений в цих законопроєктах. Це хаос в головах тих, хто хотів щось реформувати. Тому що об'єднані в законопроєктах ті речі, на які потрібно звертати увагу і мати довгий період імплементації, й інші, наприклад простіші зміни в системі оподаткування - поєднані всі в одному законопроєкті. А до того ще й зміна бази оподаткування, наприклад по рентній платі і по інших податках, щодо яких потрібна окрема вузькопрофільна дискусія", - сказала Южаніна.

Вона наголосила, що в законопроєктах об'єднані речі, які стосуються певних галузей і не може бути об'єднані в такому великому по кількості і по неприйнятності змін законопроєктах.

"Ці законопроєкти мали би бути зараз відкликані, або на їх базі доопрацьовані проєкти законів у комітеті і подані на реєстрацію для того, щоб вони були хоча б трохи зрозумілі бізнесу і прийнятні. Наразі ці законопроєкти не сприймаються ні українськими компаніями, ні експертами, ні вузько профільними спеціалістами. Всі говорять, що це призведе лише до знищення економіки. А я, як спеціаліст можу сказати, що ми до кінця року будемо мати значне переструктурування бізнесу і більшість бізнесу з України піде", - додала Южаніна.

Законопроєкти №1209 і №1210 пропонують поправки до законодавства "Про вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" в нинішній редакції пропонують упровадити оподаткування експортних операцій за ставкою 20% ПДВ (оподатковувати різницю собівартості та ціни продажу), вилучити з податкового кодексу положення про особисту відповідальність податкових інспекторів, збільшити штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних, навіть за неоподатковуваними та пільговими операціями, передбачити оподаткування курсових різниць, зазначили в бізнес-асоціації.