До питань постачання вугілля з Росії були причетні і співробітники Адміністрації п'ятого президента - Венедіктова

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявляє, що керівництво Адміністрації п’ятого президента України Петра Порошенка могло грати ключову роль в організації поставок вугілля з Росії до України через компанії з окупованих територій Донбасу. У Порошенка називали інформацію фейком.

Таку версію генпрокурорка озвучила у колонці на «Українській правді».

Так, Венедіктова розповіла, що правоохоронці у справі досліджують понад 10 тисяч записів телефонних розмов: перемовини підозрюваних, представників Росії, членів терористичних організацій «Л/ДНР», українських посадовців, а також фізичних осіб.

За її словами, «такий багатий масив електронних даних — справжня оперативна удача». 

«Несподівано з’ясувалось, що до питань постачання вугілля і організації процесу в цілому були причетні і співробітники з-поміж керівництва Адміністрації президента України станом на той період», — зазначила Венедіктова.

Вона наголосила, що правоохоронці під час проведення слідчих дій отримали дані, що керівництво Адміністрації президента Порошенка обговорювало під час телефонних перемовин «абсолютно конкретні факти реалізації злочинного плану», а також «видавало досить чіткі доручення низці офіційних посадових осіб в українських органах влади». 

«Коли порівняти цю інформацію з фактичними обставинами справи, стає очевидно, що і українська верхівка влади грала ключову роль в цьому театрі воєнних дій», — заявила генпрокурорка.

Раніше правоохоронці повідомили, що слідство у справі триває і підозри можуть оголосити й іншим учасникам схеми. Водночас глава Служби безпеки Іван Баканов заявив: «З огляду на те, що ми побачили, іншого варіанту, окрім як відпрацьовувати версію щодо причетності пана Порошенка і пані Гонтарєвої до цього процесу, просто немає».

У Порошенка назвали такі заяви влади фейком. У партії «Європейська солідарність» вважають, що звинувачують п'ятого президента з метою відвернути увагу людей від розслідування Pandora Papers про офшорні рахунки діючого президента Володимира Зеленського.

«Щоби створити димову завісу і відволікти увагу суспільства від злочинів влади, виявлених розслідувачами і оприлюднених цього тижня, правоохоронці за прямою вказівкою Зеленського намагаються реанімувати свій давній і абсолютно бездоказовий фейк про нібито зв’язок Порошенка із Медведчуком», — йдеться у заяві політсили.

Порошенко назвав звинувачення з боку влади «класичним взірцем сфабрикованих політично вмотивованих справ і чорного піару проти політичних опонентів».