Голова КМДА Віталій Кличко буде через суд захищати честь та гідність

Намір президента Володимира Зеленського звільнити мера Києва Віталія Кличка суперечить принципам Європейської хартії про місцеве самоврядування. Про це Кличко заявив у студії Радіо Свобода.

«Вплив президента та уряду на місцеве самоврядування прямо суперечить Європейські Хартії, такого розділу повноважень. Якщо мера обирають, і він не має ніяких повноважень, щоб реалізувати очікування мешканців, які довіряють йому реалізувати ці повноваження, немає в жодному європейському місті, в жодній європейські чи сучасній країні», – сказав Кличко.

Також столичний міський голова розповів, як діятиме в разі, якщо його позбавлять посади голови КМДА.

«В жодному разі я здаватися не буду, я буду робити все для того, щоб відстояти місцеве самоврядування. І це питання не моє, це питання взагалі принципів, які повинні бути в нашому місті, щоб кияни мали можливість керувати містом. Через вибори, які доручають, обираючи Київську міську раду, і мера столиці. Я переконаний, що іншого шляху немає. Також ми будемо звертатися і в юридичній площині, це питання вирішувати. І буду звертатися до громадськості, будемо робити всі кроки для того, щоб цього не сталося», – каже він.

За словами Віталія Кличка, генеральний продюсер 1+1 Олександр Ткаченко (він же новообраний народний депутат від "Слуги народу") хоче стати головою КМДА, тому на нього щоденно "виливають бруд і маніпуляції".

"Я бачу останні місяці багато речей, які підтверджують чутки, що він (Олександр Ткаченко, - ред.) хоче стати головою КМДА. Можна побачити, що щодня нам мене виливають бруд і маніпуляції. Тому я подаю до суду з приводу захисту честі і гідності через відеозвіти, які робить 1+1 щодо мене", - заявив Кличко.