Інспекція позицій ЗСУ з представниками бойовиків скасовується, бо ті висунули нові вимоги - Офіс президента

Спільна з бойовиками так званої «ДНР» (за участі ОБСЄ) інспекція позицій ЗСУ біля селища Шуми під Горлівкою, які бойовики погрожують обстріляти, не відбудеться 10 вересня, її скасували. Про це заявили в Офісі президента.

Там повідомили, що українська сторона вранці 10 вересня отримала низку вимог від Росії та бойовиків, «які суперечать одна одній, спотворюють характер домовленостей про режим припинення вогню та ще більше принижують ОБСЄ як авторитетного та об’єктивного посередника».

«Віра у власну пропаганду та відірваність від реальності заважає їм адекватно оцінювати події, що відбуваються», — йдеться у повідомленні.

Там кажуть, що формат інспекції передбачав цивільний одяг, відсутність одіозних представників і «суто технічну процедуру», але бойовики захотіли попіаритись.

«Якщо в Донецьку не здатні знайти на мапі Європи населений пункт Шуми Донецької області, претензії щодо якого ми чули неодноразово, й тепер у випадковому порядку обирають нові населені пункти для інспектування, то можемо хіба що поспівчувати», — йдеться у заяві ОП. 

Як пише «Українська правда», у її розпорядження потрапив документ, у якому зазначені причини скасування інспекції. Серед нових вимог Росії та бойовиків, про які не йшлося під час позачергової відеоконференції Тристоронньої контактної групи 9 вересня, зокрема:

  • відвідування нових точок;
  • здійснення фото- та відеофіксації;
  • підписання спільного протоколу.

Українська делегація в ТКГ вважає, що ці вимоги «грубо порушують досягнуті 9 вересня домовленості». Відтак представник України в ТКГ Леонід Кравчук звернувся до ОБСЄ з проханням відкласти інспекцію.

Водночас у «ДНР» звинуватили Україну у зриві домовленостей. Кажуть, що українська сторона нібито в останній момент озвучила нові вимоги до представника бойовиків, який мав здійснювати інспекцію: наявність у нього ПЛР-тесту на коронавірус, паспорта Росії чи України та відсутність згадок на шевронах й посвідченнях абревіатури «ДНР».

Нагадаємо, на засіданні Тристоронньої контактної групи 9 вересня Україна домовилась з бойовиками так званої «ДНР» провести інспекцію позицій ЗСУ біля селища Шуми під Горлівкою, щоби довести, що українська сторона не порушує умови перемир'я.