Конкурсна комісія затвердила результати конкурсу на посаду очільника САП

Конкурсна комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) затвердила результати конкурсу. Новим очільником САП має стати детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко.

Про це повідомили на засіданні комісії.

Зазначимо, що комісія затвердила лише результати конкурсу. А призначає керівника генеральний прокурор або виконуючий його обов'язки.

Нагадаємо, ще 21 грудня 2021 року конкурсна комісія оголосила, що детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів, а прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк — 229 балів.

Менше з тим, конкурсна комісія тричі не могла затвердити результати конкурсу та офіційно оголосити переможця — результати затвердили лише 19 липня 2022-го.

Так, Клименко має стати головою САП, а Синюк — заступником керівника.

Також комісія звернулась до Офісу генпрокурора з проханням надати підтвердження, що переможці конкурсу не мають проблем із корупцією та люстрацією. Упродовж трьох днів після отримання підтвердження комісія подасть на розгляд генпрокурора результати конкурсу.

Зазначимо, що в грудні 2021 року результати не вдалося затвердити, зокрема, через те, що голова комісії Катерина Коваль вимагала проведення повторної спецперевірки кандидатів. Водночас у межах конкурсу всі кандидати вже пройшли перевірку, а повторну перевірку експерти називали незаконною.