«Люди втратили почуття реальності»: Ситник щодо рішення ОАСК звільнити його

Своїм рішенням щодо звільнення директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника з посади та викреслення з державного реєстру його даних судді Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) втратили почуття реальності.

Такий висновок зробив сам директор НАБУ в етері Громадського.

«Читав я це рішення. Його дуже важко коментувати з юридичної точки зору, і з точки зору здорового глузду. Рішення абсолютно абсурдне», — зазначив очільник Бюро.

Він додав, що НАБУ подасть апеляцію на це рішення адмінсуду Києва, але попередив про небезпеку тенденції з такими неправовими рішеннями.

«Тому що наступне таке може бути, наприклад, скасування Акту про незалежність України, декларації про державний суверенітет. Якщо чесно, люди (судді ОАСК, — ред.) трохи втратили почуття реальності», — зазначив він.

Крім цього, Ситник вказав на те, що як в рішенні ОАСК про його звільнення, та і в рішенні Конституційного суду, який скасував низку антикорупційних норм, є конфлікт інтересів.

У першому випадку адмінсуд атакує НАБУ, яке розслідує кримінальні справи щодо суддів ОАСК, а в другому — судді Конституційного суду скасували норми, за якими низку членів КС могли притягнути до відповідальності.

Нагадаємо, 26 жовтня Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення викреслити з державного реєстру інформацію про Артема Ситника як директора Національного антикорупційного бюро та зобов'язав Міністерство юстиції зробити цю процедуру.

Мін'юст відмовився прибирати Ситника з Єдиного державного реєстра, бо немає на це повноважень.

В Офісі президента заявили, що рішення ОАСК неостаточне.