Макрон сподівається, що зустріч "нормандської четвірки" відбудеться найближчим часом

Президент Франції Еммануель Макрон сподівається домовитися про проведення Нормандської зустрічі на рівні чотирьох лідерів у найближчі тижні. Про це французький лідер заявив на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, яка відбулася у понеділок, 19 серпня, у резиденції Брегансон, повідомляє Укрінформ.

«Ми утрьох – президент Зеленський і канцлерка Меркель обговорили можливість провести новий саміт у Нормандському форматі у найближчі тижні», - заявив Макрон.

Він пояснив, що на сьогодні обговорення можливості переговорів у Нормандському форматі проходить за нових обставин, які пов'язані з позицією президента України Володимира Зеленського.

«Президент Зеленський ухвалив деякі короткотермінові рішення. Ми їх обговоримо та обміняємося нашими розуміннями відносно цих рішень. Я сподіваюся, що ми досягнемо успіху за найближчі дні та тижні, щоб створити нову динаміку згідно з тим, що визначено у Мінську. Це дозволить нам продуктивно рухатися вперед», - заявив президент Франції.

За словами Макрона, «нормандський» саміт може відбутися, якщо будуть підготовлені рішення про спільні дії та упродовж декількох днів дипломатичні радники почнуть готувати цей саміт.

Він також додав, що Франція і Росія мають розбіжності у позиціях відносно України.

У свою чергу, Путін вкотре почав говорити про компроміс для досягнення результату у Нормандському форматі, для чого Україна повинна надати особливий статус Донбасу.

Він також заявив, що проінформує Макрона про останню телефонну розмову з Зеленським.