Мінфін просить Нацбанк уточнити прогноз курсу валют для складання бюджету на 2020 рік

Міністерство фінансів України направило до Національного банку запит, у якому просить уточнити прогнозу курсу долара на наступний рік. Курс, який закладали у бюджет цього року, був набагато вищим, що призвело до невиконання бюджету. Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова у Facebook.

«Однак зважаючи на результат 7 місяців 2019 року, Мінфін направив запити в НБУ щодо того чи будуть уточнення прогнозу курсу валют на 2020-2022 роки (як відомо відповідно до бюджетного кодексу саме НБУ надає МЕРТ цей показник) та до МЕРТ щодо того чи будуть уточнення відповідно інших показників, які є суттєвими припущеннями для розрахунків як доходів так і видатків бюджетів», - повідомила Маркарова.

Вона зазначила, що через суттєве зміцнення гривні влітку 2019 року українські експортери скаржаться на падіння своєї конкурентоспроможності.

Раніше Міністерство фінансів України критикувало Нацбанк за те, що він дозволив гривні зміцнитися до майже 25 гривень за долар. У Нацбанку відповіли, що не можуть стримувати зміцнення гривні, оскільки це вплине на довіру інвесторів до української валюти.