Міжнародний контроль кордону під час виборів на Донбасі може стати компромісом - Пристайко

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко допустив можливість пошуку компромісу для запровадження міжнародного контролю на неконтрольованій Україною ділянці кордону з Росією на момент проведення виборів на окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Про це повідомляє Європейська правда.

«Вибори проводитимуть на основі українського закону про вибори. Ми не можемо собі уявити, яким чином їх проводити у цьому випадку. Український закон не передбачає ніяких «ЛНР» і «ДНР», ніяких іноземних збройних формувань. Це — вичерпна відповідь», — заявив глава МЗС у відповідьна на запитання, чи можуть бути вибори на окупованих територіях чесними, якщо там перебувають російські війська або якщо ця територія повністю перебуває під керівництвом бойовиків.

За словами Пристайка, міжнародний контроль кордону може стати певним компромісом.

«Міжнародний контроль також не передбачений нашим законом, але це може бути певним компромісом, якого ми досягнемо в ході розмови. Хто будуть ці міжнародні представники? Скільки їх? На яких ділянках? Скільки людей забезпечують безпеку? Це все – дуже складні питання, які доведеться вирішувати», — наголосив він.

Міністр також підкреслив, що в останній редакції так званої «формули Штайнмаєра» немає «жодних ідей про кордон, про наявність чи відсутність збройних формувань».

«Зараз, у вересні 2019 року, радники «нормандської четвірки» погодили не «формулу Штайнмаєра», а погодили інше чітке формулювання. В ньому також йдеться, що закон про особливий статус застосовується on temporary basis, тобто на тимчасових умовах, з моменту проведення виборів, а на постійній основі він починає діяти після визнання БДІПЛ ОБСЄ того, що вибори відповідають високим стандартам», — заявив Пристайко.

Водночас Пристайко зауважив, що 18 вересня в Мінську Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі «не виконала вказівку «нормандської четвірки» про письмове узгодження тексту цієї формули».

«Вони справді мали це зробити, але виникло технічне непорозуміння в самій Тристоронній контактній групі. А ще, дійсно, представник України висловив певні зауваження, які, я думаю, будуть опрацьовані пізніше», — заявив Пристайко.

«Можливо, до цього тексту, який обговорюється на Тристоронній контактній групі, буде щось додано або забрано, бо саме для цього їм і передали цей текст, щоб вони з ним працювали. У що він перетвориться — чи він залишиться без змін, чи щось буде додано — це має вирішити Тристороння контактна група», — наголосив міністр.