Москалькова запропонувала укласти з Україною угоду про припинення кримінальних справ

Уповноважена з прав людини у Російській Федерації Тетяна Москалькова запропонувала укласти з Україною угоду, яка дозволила б припиняти кримінальне переслідування росіян і українців на паритетних засадах. Відповідна заява розміщена на сайті омбудсмена.

Ініціатива Москалькової пролунала після великого обміну полонених за формулою «35 на 35» між Москвою і Києвом 7 вересня.

На думку російської омбудсменки, обмін «відкриває нову сторінку у відносинах між двома країнами». Як зазначила Москалькова, «в місцях примусового утримання в Україні» залишається чимало росіян, що бажають повернутися на батьківщину.

«Звісно ж доцільним у перспективі вийти на укладення міждержавної угоди щодо врегулювання правового становища осіб, які мають громадянство Росії і України, і бажають повернутися додому, яка, зокрема, могла б правовими засобами вирішити питання про припинення щодо них кримінального переслідування на паритетних засадах», — сказала Москалькова.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них - 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші.