На "кнопкодавстві" спіймали двох депутатів зі "Слуги народу"

У Верховній Раді на "кнопкодавстві" помітили двох народних депутатів від партії "Слуга народу": Олену Копанчук та Сергій Литвиненко.

Як повідомляє громадський рух "Чесно", 11 вересня народна депутатка від "Слуги народу" Олена Копанчук натиснула на кнопку пульта Рубльова, який сидить праворуч, о 13:32 під час голосування за законопроєкт про будівельні норми щодо удосконалення нормування у будівництві (№1052).

Депутатка сидить у четвертому ряду третього (якщо рахувати зліва направо) сектора сесійної зали.

У результатах голосування зазначено, що обидва нардепи проголосували "за".

Копанчук потрапила у парламент, перемігши в окрузі №189 на Хмельниччині, Рубльов – в окрузі №20 на Волині.

А 3 вересня громадський рух "Чесно" зафіксував під час голосування за включення до порядку денного сесії законопроєкту про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції (щодо уповноважених ВРУ) та його направлення до Конституційного суду (постанова №1016/П).

Обличчя нардепа-порушника на відео не побачити, але зі схеми розміщення фракцій і груп у сесійній залі ВРУ 9-го скликання відомо, що місце кнопкодава закріплене за Сергієм Литвиненком, а депутат праворуч від нього, який був відсутній, — Олександр Скічко.

Раніше рух "Чесно" повідомляло, що нардеп-мажоритарник Олександр Ковальов, який балотувався по 51 виборчому округу в Донецькій області разом з Надією Савченко, став першим кнопкодавом Верховної Ради 9-го скликання. Він натиснув кнопку на місці іншого позафракційного мажоритарника з Донеччини Максима Єфімова.