На Шевченківській премії Зеленський процитував слова Черчилля, які той ніколи не говорив, - Княжицький

Під час нагородження лавреатів Шевченківської премії президент України Володимир Зеленський цитував слова Вінстона Черчилля, яких той ніколи не казав. Про це написав у Facebook народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький.

"Відбулося нагородження лавреатів Шевченківської премії... Володимир Зеленський цитував слова Черчилля про культуру і війну, яких той, як виявляється, ніколи не казав. Це притча, а не факт. Бог з ним. Пане президенте, Черчилль, скоріше за все, ніколи не говорив, що воює, щоб захищати культуру. І Черчилль ніколи не називав себе потерпілим під час війни від слів британських співаків і військових, як ви від слів співачки і волонтера Софії Федини і військової Марусі Звіробій", – написав Княжицький.

Нагадаємо, вчора, 9 березня, президент України Володимир Зеленський взяв участь в церемонії вручення Національної премії імені Тараса Шевченка. Під час нагородження лавреатів у своїй промові він нагадав слова Вінстона Черчилля, коли під час Другої світової війни один з міністрів запропонував збільшити видатки на оборону за рахунок фінансування культури. На це Вінстон Черчілль відповів: "А за що ми тоді воюємо?"

"Шановні українці, ми воюємо за нашу державу, за нашу культуру. Бо культура - це і є держава, це і є наш народ", - зазначив Зеленський.

Ще у 2009 році історик Черчілля Річард М. Ленгворт зауважив, що передбачувана цитата була приписана Черчиллю кілька років тому, і з тих пір вона широко поширилася по всьому інтернету. На жаль, експерти не змогли знайти її серед мільйонів опублікованих Черчиллем слів в промовах, газетах, листах, статтях чи книгах.