НАЗК завершило перевірку декларації Зеленського на тлі розслідування Pandora Papers

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило перевірку декларації президента Володимира Зеленського після виходу розслідування Pandora Papers про сумнівні офшорні операції його компаній.

Про це глава НАЗК Олександр Новіков заявив в інтерв’ю «НВ».

За його словами, відомство вже завершило перевірку декларації Зеленського, а її результати мають бути оприлюднені цього або наступного тижня.

За запитом НАЗК інформацію надало і «Слідство.Інфо», яке здійснювало розслідування, і Зеленський.

«Президент, як і будь-який інший свідомий декларант, дотримується вимог закону і є зразковим декларантом. Він надав нам усі документи, які стосуються тих компаній, про які йдеться в журналістському розслідуванні», - сказав Новіков.

За його словами, детективи НАЗК, які перевіряли декларацію, зосередилися на тому, чи міг Зеленський отримувати дивіденди офшорної компанії Maltex Multicapital Corp. після того, як перестав бути її учасником.

«Тому що, якщо отримував, то це може свідчити про порушення», - підкреслив Новіков.

Як раніше повідомлялося, перевірку декларації Зеленського глава НАЗК анонсував 4 жовтня. Він тоді пояснив, що невказані у декларації кошти на рахунках офшорних компаній не є порушенням, але незазначення самих компаній, якщо вони належать суб'єктам, є порушенням.