Названо країни, які виступають за повернення Росії до ПАРЄ

Українська делегація разом з країнами, що підтримують Україну, спробують нівелювати проєкт резолюції, який передбачає зняття санкцій з РФ. Про це повідомляє УНІАН.

В українській делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи перерахували країни, які виступають за повернення делегації Росії в сесійну залу з відновленням прав голосу й участі в органах Асамблеї.

Як повідомив народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Леонід Ємець у Facebook, зараз відбувається засідання регламентного комітету Асамблеї.

"Чітко видно як делегації поділились на тих, хто за повернення Росії, і тих, хто проти. "За" Росію: Франція, Німеччина, Італія, Ісландія, Сан Маріно, Туреччина, Нідерланди, Швейцарія, Норвегія, Монако. "Проти" Росії: Україна, Британія, Польша, Грузія, Литва", - зазначив Ємець.

"От такі розклади на зараз. Звичайно, це далеко не вся Асамблея, але просто неозброєним оком видно, як змінилась ситуація після рішення Комітету міністрів Ради Європи. Ті з делегатів, які раніше акуратно виступали проти Росії в ПАРЄ, тепер вимушені підтримувати рішення власних урядів", - додав він.

Водночас, за його словами, не зважаючи на складність ситуації, "ми маємо кілька варіантів протидії російському реваншу". 

"Зараз ми подали близько 200 правок. Будемо боротись за кожну. Якщо пройде хоч одна з тих, які змінюють певні пункти регламенту, то зможемо знівелювати всю резолюцію. Маю сказати, що сумно дивитись на те, як Рада Європи сама знищує власну сутність. Ті принципи і цінності заради яких ця міжнародна інституція і була створена. Принципи, які мали бути важливішими за гроші", - заявив Ємець.