Обравши демократію, ми не можемо вішати людей, хоча іноді хочеться - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю виданню The Guardian пожартував про заборону вішати людей в Україні, сказавши, що країна стала на сторону демократії, а тому "вішати людей не можна, хоча іноді дуже хочеться".

У виданні відзначили, що багато в Києві сприймають останні перестановки в уряді України як ознаку того, що старі олігархічні гравці відновлюють свій вплив, а також продовжують володіти величезною владою в країні, незважаючи на публічні заяви Зеленського про те, що мова йде про прискорення реформ.

І що його телевізійний президент Василь Голобородько зі "Слуги народу", можливо, наказав би повісити або розстріляти олігархів, але справжній Зеленський повинен працювати з ними, просячи їх вкладати гроші в будинку і фінансувати державні проєкти.

«Якщо ми вибрали демократію, звичайно, ми не можемо вішати людей. Хоча, іноді ти дійсно цього хочеш. А знаєте чому? Тому що це було б швидше. Набагато швидше», - відповів Зеленський журналістам The Guardian.

На це відреагувала радниця президента Юлія Мендель, поспішивши додати, що це тільки жарт.

«Ми жартуємо», - сказала Мендель, виглядаючи кілька стурбованою.

Зеленський погодився з нею і підтвердив, що пожартував: «Звичайно, ми жартуємо».

Крім цього, глава держави висловив думку, що олігархи можуть мати певну відведену роль в суспільстві, але не головну, при цьому вони не повинні впливати на політику.

На цей "жарт" відреагував народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Володимир Ар'єв, зазначив, що такими речами цивілізовані люди не жартують і з такими "наполеонівськими комплексами можна закінчити не дуже добре".

«Сором за президента стає звичним. З таким цивілізовані люди не жартують. Навіть в тих демократичних країнах, де є смертна кара, це визначає не президент із "хочу-не хочу", а справді незалежний суд. Наполеонівські комплекси ще не роблять носія Наполеоном. Та й той, як відомо, закінчив не дуже», - зауважив політик.