Офіс президента встановлює обставини, як до санкційного списку зі "злодіями у законі" помилково зарахували 108 осіб

В Офісі президента запевняють, що обставини внесення до санкційного списку 108 осіб, яких "помилково" зарахували до "злодіїв у законі", встановлюються. В тому числі перевіряється, чи могли такі дії бути умисними.

Про це повідомив радник керівника ОП Михайло Подоляк, передає DW.

Нагадаємо, 15 жовтня секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов на брифінгу за підсумками її засідання розповів, що "в рішеннях, які готувалися раніше, були свідомі чи несвідомі помилки відносно 108 осіб, які вже виправили". За його словами, вісім людей, які були причетні до оформлення санкційних списків щодо криміналітету, були покарані: частину з них звільнили з лав Міністерства внутрішніх справ, двох - понизили на посадах.

Подоляк підкреслив, що санкційний список складався працівниками МВС тоді, коли його очолював Арсен Аваков.

Він додав, що зараз продовжується перевірка помилок цього списку, а про її результати проінформує апарат РНБО.

Також Подоляк закликав «відмовитися від спекулятивних оцінок тих чи інших санкційних рішень» (про це, зокрема, заявляли депутатка від "Голосу" Олександра Устінова і колишній заступник генерального прокурора Віктор Трепак).

Так, Устінова переконана, що включення вказаних людей до санкційного списку було "фальсифікацією документів на найвищому державному рівні".

"Аваков і Ко прибирали зі списків реальних ворів за гроші, а натомість вносили тих, кого там хотіли бачити. Деяких внесли - бо добровольці, і спрацювали російські спецслужби, і дуже вже треба було добитися їхньої екстрадиції з України в лапи ФСБ. Деяких - внесли за "бабло" конкуренти по бізнесу", - вважає депутатка.

А Трепак вважає, що така "помилка" мала би стати предметом для розслідування правоохоронними органами та розгляду судом.

"РНБО, яка де-факто підмінила собою усі правоохоронні органи і суди, може приймати надважливі для держави рішення похапцем, без глибокого аналізу питання, без належної доказової бази, без наявності правових підстав", - пояснив він свою думку.

На його переконання, відповідальність повинні нести не тільки посадовці МВС, але й апарат РНБО, який готував матеріали до засідання, сам Данілов, який погоджує проєкти рішень, члени РНБО, які ухвалили рішення без належного розгляду та безпосередньо президент Володимир Зеленський, який увів це рішення у дію.