ПАРЄ остаточно зняла всі санкції проти делегації Росії

Парламентська асамблея Ради Європи 26 червня погодилася повернути делегацію Росії без жодних санкцій, повідомляє Радіо Свобода.

«ПАРЄ проголосувала на користь доповіді, яка ратифікує повноваження російської делегації без будь-яких погроз санкціями. 116 депутатів проголосували «за», 62 – «проти», 15 утрималися. Єдина надія тепер – Венеціанська комісія. До цього голосуання повернення російської делегації було попереднім», – вказав Рікард Йозвяк у мережі Twitter.

Після дебатів депутати ПАРЄ відхилилn всі поправки, запропоновані представниками України, Грузії, Великої Британії, Латвії та інших держав.

Документ визнав численні порушення принципів Ради Європи з боку російської держави та з боку російського парламенту, але обмежився закликом виконати попередні резолюції. Окремо в доповіді вказані п’ять вимог, серед яких – відпустити 24 українських моряків, захоплених поблизу Керченської протоки; невідкладно заплатити внески до бюджету Ради Європи; безумовно співпрацювати зі слідством щодо катастрофи рейсу MH17; докласти зусиль, щоби зупинити переслідування ЛГБТ у Росії та покарати порушників прав таких людей; співпрацювати зі світовою спільнотою у розслідуванні вбивства Бориса Немцова.

«Злочинців залишили непокараними. Проігнорували вбитих, наплювали на поранених і скалічених, забули про постраждалих. Чужа біда не болить», – так відреагував на рішення ПАРЄ голова української делегації Володимир Ар’єв і додав, що 26 червня став його останнім днем у ПАРЄ.

«Наступна Верховна Рада вирішить сама, чи брати участь в роботі дискредитованої організації. Мені просто неймовірно шкода бачити руйнацію організації, до якої я прийшов в 2013 з надією, а тепер залишаю з глибоким розчаруванням», – додав український представник.