Перший заступник секретаря РНБО Демченко не підписував Харківські угоди, - Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко не підписував Харківські угоди. Наразі це розслідують правоохоронні органи. Також Зеленський згадав про політиків, яких «сховав» п'ятий президент.

Про це він сказав на пресмарафоні 26 листопада.

Зеленський наголосив, що він активізував питання щодо Харківських угод на засіданні Ради нацбезпеки та оборони.

«Щодо Руслана Демченка: у Петра Порошенка він працював в Адміністрації президента. Він його начебто сховав. У нього таке біполярне роздвоєння: одна риторика ㅡ проти всіх, хто працював при Януковичу, інша ㅡ він ховав людей. Бурбу ㅡ у розвідку, Демченка ㅡ в адміністрацію президента. Саме з Демченком він робив розмови щодо "нормандських зустрічей", Мінських угод», ㅡ сказав Зеленський.

Президент, заявив, що Демченко під час роботи на посаді заступника міністра закордонних справ (з 2010 по 2014 рік) не підписував Харківські угоди: «Але є правоохоронні органи, хай розслідують. Він дає показання».

Зеленський також наголосив, що у команді п'ятого президента також працювали заступниками глави МЗС Костянтин Єлісєєв та Павло Клімкін.

«Усі вони після Харківських угод працювали саме там ㅡ у владі Порошенка. Я вважаю, що нічого страшного, вони були заступниками, виконували свою роботу, але не ставили підписи під Харківськими угодами», ㅡ сказав Зеленський.

Він також заявив, що закиди про те, що нібито Крим Росії віддав Демченко «є чистою маніпуляцією».

Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данілов доручив СБУ перевірити обставини підготовки та ратифікації Харківських угод від 2010 року. Загалом СБУ має перевірити обставини, у яких спосіб 236 народних депутатів голосували за ці домовленості. 

Руслан Демченко як тодішній заступник міністра міг готувати та погоджувати їх текст, але у МЗС стверджували, що він не був причетний до підготовки документів. Втім, журналісти проєкту «Схеми» заявили, що відшукали в архіві Верховної Ради стенограму закритого засідання безпекового парламентського комітету за 26 квітня 2010 року, де нібито Демченко лобіював Харківські угоди.