Петиція про відкриття офісів YouTube, Facebook в Україні набрала необхідну кількість голосів

Петиція про те, що український сегмент соціальних мереж та великих компаній має модеруватися з України, а не з Росії, набрала необхідні 25 тисяч підписів. Тепер документ має розглянути президент Володимир Зеленський.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Авторка петиції просить Зеленського звернутися до компаній YouTube, Facebook, Instagram тощо для відкриття офісів в Україні.

У тексті петиції зазначається, що через відсутність українських офісів соцмереж український сегмент адмініструють із Росії, що може загрожувати національній безпеці України.

«РФ, вкладаючи великі ресурси, прагне впливати і на роботу офісів великих компаній, як-от Facebook, YouTube тощо, на своїй території. Водночас московські офіси компаній намагаються просувати проросійські наративи через ці соціальні мережі. На перших шпальтах за замовчуванням пропонується контент із Російської Федерації...», ㅡ йдеться у петиції.

Як приклад авторка петиції вказує редакторські добірки YouTube Music для українських користувачів, блокування українських каналів у YouTube через звернення держорганів РФ до російського офісу компанії.

Підкреслюється, що російський вплив у соцмережах є небезпечним для українських дітей та підлітків, які не мають сформованого критичного мислення.

«Ми просимо президента України звернутись до вищевказаних компаній щодо відкриття офісів на території України та широко інформувати громадськість про зазначену проблему. Це дасть змогу модерувати інформаційний простір, не шкодячи Україні, зменшить вплив РФ, а також буде сприяти розвитку українських креативних індустрій», ㅡ йдеться у петиції.