Підписаний Зеленським закон про національний спротив не узгоджений з Конституцією

Президент Володимир Зеленський просить уряд за два місяці подати до Верховної Ради пропозиції щодо усунення техніко-юридичних недоліків у законі про основи національного спротиву.

Відповідний лист глава держави скерував очільникові уряду 30 липня, передає Офіс президента.

"Президент України Володимир Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із завданням за два місяці подати до Верховної Ради пропозиції щодо внесення змін до Закону «Про основи національного спротиву» з метою повного узгодження його норм з положеннями Конституції України та усунення техніко-юридичних недоліків", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, Зеленський зазначив про:

  • надання уряду повноважень щодо визначення порядків заборони проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій тощо;
  • вилучення у підприємств та громадян телекомунікаційного обладнання, телевізійної, відео- й аудіоапаратури, комп'ютерів та інших засобів зв'язку;
  • вилучення у підприємств, установ, організацій навчальної та бойової техніки тощо.

Окрім того, військовому командуванню передбачено надання права відсторонення від роботи керівників підприємств та організацій у випадках, визначених Законом України «Про правовий режим воєнного стану».

Також закон про національний спротив має суперечності із законами «Про адміністративні послуги» та «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Нагадаємо, 29 липня Зеленський підписав два закони: про основи національного спротиву та збільшення чисельності армії. Рада їх підтримала в другому читанні та в цілому 16 липня.