Под люстрацию попадут все, даже Данилюк и Абромавичус, - Стефанчук

Оточення президента України Володимира Зеленського може потрапити під дію розширеного переліку закону "Про очищення влади (закон про люстрацію). Про це заявив представник глави держави у Верховній Раді Руслан Стефанчук під час засідання Верховної Ради.

Під час засідання ВР голова української делегації в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар'єв і віцеспікерка Парламенту Ірина Геращенко відреагували на нову ініціативу президента України Володимира Зеленського розширити люстрацію для топ-чиновників 2014-2019 років.

"Зрозуміло, що коли звільняємо міністра закордонних справ, ми маємо призначити нового міністра закордонних справ, і внесений Вадим Пристайко. Але сьогодні президент Зеленський заявив, що всі чиновники з 2014 по 2019 рік включно з народними депутатами повинні бути люстровані. Пан Вадим Пристайко був ефективним першим заступником міністра закордонних справ України до 2017 року. Отже, за логікою президента, який його вніс, він має бути потім люстрований. У мене питання, а що у президента з логічно-наслідковим зв'язком?" - сказав Ар'єв, звертаючись до Стефанчука.

Стефанчук зазначив, що перш ніж робити висновки, відповідний законопроєкт повинен бути внесений до Верховної Ради і прийнятий.

"Я думаю, що остаточну відповідь ми побачимо після того, як Верховна Рада отримає законопроєкт, оцінить його, підтримає, тільки тоді ми можемо говорити, чи буде це в правовому полі чи ні. Але я глибоко переконаний, що в разі підтримки у нас буде абсолютне виконання всіх норм і положень чинного законодавства", - відповів Стефанчук.

На це Ірина Геращенко зазначила: "У продовження питання Володимира Ар'єва, пан Руслан, чи означає це, що після прийняття закону про люстрацію в тому вигляді, як це зараз бачить команда президента і "Слуги народу", під люстрацію так само підпадають пан Данилюк та Абромавичус та інші шановні члени нової команди нового президента Зеленського?"

"З приводу цієї позиції я можу сказати одне: немає у нас тут питань, пов'язаних з "команда президента" це або "не команда президента". У разі підтримки Верховною Радою цього закону він буде поширюватися на всіх осіб незалежно від того, в якій команді вони знаходяться. А це вже питання до Верховної Ради, чи буде підтримана ця законодавча ініціатива", - відповів Стефанчук.

"Дякуємо за вичерпне роз'яснення. Сподіваємося, його почули і пан Данилюк, і пан Абромавичус також", - зазначила Геращенко.