Польща готова всебічно підтримувати європейські та євроатлантичні прагнення України - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський та президент Польщі Анджей Дуда провели зустріч у Варшаві. Лідери держав підписали спільну декларацію, про підтримку Варшавою європейських прагнень Києва.

Про це президенти розповіли під час спільного брифінгу за результатами двосторонніх перемовин, передає пресслужба президента України.

Так, Дуда розповів, що під час зустрічі президенти говорили про майбутній вступ України в НАТО та ЄС.

Також польський президент зазначив, що питання безпеки України будуть порушувати на саміті НАТО у Брюсселі, який відбудеться в червні. 

«Наша сьогоднішня двостороння зустріч завершилася підписанням спільної декларації про європейську перспективу для України, тобто приналежність до ЄС. У цьому питанні Польща весь час безперервно підтримує Україну», — сказав Дуда.

Зеленський також повідомив, що запросив президента Польщі взяти участь у саміті Кримської платформи, який відбудеться під час святкування 30-річчя незалежності України.

Дуда своєю чергою нагадав, що Польща не визнає окупацію Криму та завжди захищає суверенітет та територіальну цілісність України.

Крім того, Зеленський зауважив, що «ті історичні питання», які існують між двома країнами, невдовзі будуть вирішені, оскільки цього прагнуть обидві сторони. Дуда теж запевнив, що сподівається, що між нашими країнами не буде непорозумінь через історію.

Нагадаємо, сьогодні, 3 травня, Зеленський та Дуда зустрілися в межах урочистостей з нагоди відзначення 230-річчя від дня ухвалення польської Конституції. Разом із президентами Естонії, Латвії та Литви очільники п'ятьох країн також підписали спільну декларацію

У цьому документі президенти висловили солідарність в розумінні фундаментальних принципів, які вважають важливими для Європи: «До них, без сумніву, належать: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність. Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності».