Порошенко передав представнику США розроблений план-хартію

Глава партії «Європейська Солідарність», п’ятий президент України Петро Порошенко зустрівся з Тимчасовим повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлором та передав текст Євроатлантичної Хартії – плану прискорення руху України до ЄС та НАТО. Про це йдеться на офіційній сторінці п'ятого глави держави у Facebook.

Зазначається, що під час зустрічі було обговорено болючі для України питання: ескалацію ситуації на Донбасі, свободу ЗМІ В Україні та перспективу звільнення українських моряків, що зараз перебувають у полоні РФ.

"Вважаю, що відповіддю на зухвале невиконання Москвою рішення Міжнародного трибуналу з морського права мало б стати скликання позачергового засідання РБ ООН з цього питання. Сподіваюся на підтримку цієї ініціативи з боку Вашингтона", – йдеться в дописі Порошенка.

Він наголошує, що цинічний обстріл медичного автомобіля, що призвів до загибелі українських медиків – це черговий злочин, який підтверджує небажання Москви виконувати взяті на себе зобов’язання. Тому потрібні подальші консультації міжнародної спільноти на підтримку України та посилення тиску на Росію.

"Передав нашим друзям-американцям текст Євроатлантичної Хартії – нашого плану прискорення руху України до ЄС та НАТО. Щиро дякую США за незмінну підтримку України на шляху змін та сподіваюся, партнерство наших країн надалі міцнішатиме", – підсумував Порошенко.