Порошенко побажав Зеленському успішного президентства і розповів про політичні плани

Президент пообіцяв "підставити плече" новій команді, якщо вона реально, а не декларативно дотримуватиvtnmся євроатлантичного курсу, повідомляє ZN.UA.

Президент України Петро Порошенко нагадав, що не хбтирається йти з політики після відставки з посади глави держави, і запевнив, що докладатиме максимум зусиль для продовження руху України до Євросоюзу і НАТО. Майбутньому главі держави Володимира Зеленського Порошенко побажав успіхів на президентській посаді і пообіцяв сприяти, якщо євроатлантичний курс нової команди буде реальним, а не декларативним.

"Володимиру Зеленському бажаю успішного президентства. Ще місяць тому ми були затятими опонентами на виборах. Але вже завтра, так сталося, що він буде президентом моєї рідної країни. Країни, яку люблю і в чиє європейське майбутнє непохитно вірю. Так нехай Господь Україну оберігає, а її новому главі - допомагає в роботі", - заявив глава держави у відео зверненні до нації, яке транслювалося в неділю ввечері, 19 травня.

Рішення залишитися в політиці президент пояснив необхідністю захищати досягнення своєї каденції, зокрема, зближення з НАТО і ЄС. Порошенко підкреслив, що будь-які посади його зараз не цікавлять, так як він залишає найвищий державний пост.

"Мене, звичайно, турбує те, що позитивні зміни, там, де вони є, ще не стали незворотними. Тому, виходячи з офісу президента, не можу піти з політики. Залишаюся в ній не заради якоїсь посади. Зрештою, найвищу і найпочеснішу з них я вже займав і вище рухатися нікуди", - пояснив Порошенко.

Президент застеріг Зеленського від можливого послаблення або відмови від євроатлантичних прагнень. Якщо ж курс на курс на інтеграцію до НАТО та ЄС буде продовжено, Порошенко висловив готовність співпрацювати з новою командою, попередивши, що "ритуальних заяв європейських та євроатлантичних декларацій буде недостатньо".

"Мій обов`язок - спираючись на підтримку громадськості, захистити вже завойоване в державному будівництві ... Нікому не дозволити ні звернути з курсу на членство в Євросоюзі і НАТО, ні нишком спустити його на гальмах.... Потрібна повсякденна важка робота, яку моя команда робила протягом п'яти років. Це те, чого громадянин вимагати від нової влади, і в чому готовий підставити їй плече. Так само як і не давати спуску в разі відхилення від виваженого курсу. Будь-які спроби, - різкі або повзучі, явні або приховані - повернути країну в сферу російського впливу отримають рішучу відсіч", - підкреслив глава держави.

Порошенко нагадав, що поставив перед своєю адміністрацією завдання подати до 2023 року заявку на членство в Євросоюзі і отримати План дій щодо членства в НАТО.

"Стратегічна мета... залишається в силі - до 2023 року подати заявку на членство в ЄС і отримати ПДЧ НАТО. Тільки це гарантує незалежність країни і безпеки кожного з нас. Досягнення такої мети - завдання кожного відповідального громадянина. Моє - в тому числі", - резюмував президент.