Президенти Польщі, України, Естонії, Латвії та Литви підписали спільну декларацію

Лідери п'яти держав - Польщі, України, Естонії, Латвії і Литви - вважають, що солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для нашої спільної безпеки, є одним з наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, добробуту та стійкості.

Про це йдеться в спільній декларації глав держав, оприлюдненій на сайті президента України.

"Згадуючи досвід минулого, пишаючись досягненнями нашої теперішньої співпраці в регіоні, усвідомлюючи виклики, з надією дивимося в майбутнє. Висловлюємо переконання, що успіх нашої спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як і дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах. До них, без сумніву, належать: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність. Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності", - йдеться в документі .

Глави держав зазначили, що з розумінням і підтримкою відносяться до устремлінням всіх націй регіону, з якими об'єднує спільна історична доля та які сьогодні також прагнуть користуватися благами свободи і демократії, вимагаючи поваги до своїх прав.

"Вважаємо, що для всіх нас солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для нашої спільної безпеки, є одним з наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, добробуту та стійкості. Керуючись цим переконанням, ми віддані продовженню діалогу та співпраці держав, які ми представляємо", - наголошується в декларації.

Як раніше повідомлялося, президент України Володимир Зеленський 3 травня прибув з робочим візитом до Варшави.

Президенти Польщі, України, Естонії, Латвії і Литви зустрічаються сьогодні у Варшаві, щоб спільно відзначити 230-ту річницю прийняття першої Конституції Речі Посполитої 3 травня.

"Прийняття у 1791 році цього важливого акта, що регулював правову систему Речі Посполитої, мало історичне значення, оскільки це був перший на нашому континенті та другий у світі сучасний Основний закон держави, що набув чинності", - заявили лідери п'яти держав.