Рабінович ввімкнув у Раді воєнну пісню «Вставай, страна огромная» - ВІДЕО

Депутат фракції «Опозиційна платформа — За життя» Вадим Рабінович після звинувачень влади у «фашизмі» ввімкнув у Верховній Раді радянську пісню часів Другої світової війни «Священна війна». Це сталося на засіданні погоджувальної ради 2 березня.

Свій спіч Рабінович розпочав з критики заяви міністра закордонних справ Вадима Пристайка щодо святкування 9 травня.

В інтерв’ю «Україна 24» Пристайко тоді заявив, що позиція України залишається такою, як вона є: «...ми не збираємося святкувати 9 травня, ми, як і весь європейський континент, через 75 років готові зрозуміти, чому сталася ця трагедія, і готові одне одного вибачити». Також міністр уточнив, що святкувати треба те, що після Другої світової континент перебуває у відносному мирі: «Якщо не рахувати наші 6 років війни».

Так, Рабінович пообіцяв, що в Україні завжди святкуватимуть 9 травня.

«Наші діди та батьки разом зупинили фашизм у 45-му році. Я сподіваюся, що ми будемо святкувати 20-ий рік, як рік визволення України від фашизму», — заявив він.

Після цього Рабінович сказав, що в нього залишився час на виступ, але йому немає що додати, тому він зробить «музичну паузу» та ввімкнув на телефоні радянську воєнну пісню «Вставай, страна огромная» (Офіційна назва «Священна війна»).

Коли спікер Дмитро Разумков виключив Рабіновичу мікрофон, той продовжив наступний рядок вже сам.