Рада надала статус учасника бойових дій морякам, захопленим Росією в районі Керченської протоки

Верховна Рада України надала статус учасника бойових дій морякам, захопленим у полон Росією в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року. Про це зазначається на сайті парламенту.

За ухвалення закону про внесення змін до статті 6 закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (щодо забезпечення прав військовослужбовців Військово-морських сил та Повітряних сил Збройних сил України на отримання статусу учасника бойових дій, №1197) проголосували 317 народних депутатів.

Законом до учасників бойових дій віднесено членів екіпажів кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків та вертольотів, інших осіб, які, перебуваючи на борту кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків (вертольотів) Збройних сил України, Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України, захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з військовими формуваннями інших держав і незаконними збройними формуваннями.