Рада призначила Дмитра Кулебу міністром закордонних справ

Депутати парламенту підтримали кандидатуру Дмитра Кулеби на посаду міністра закордонних справ України. Про це йдеться на сайті парламенту.

За відповідне рішення проголосували 288 депутатів.

Жодного голосу за цю кандидатуру не дали фракції «Голос», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Опозиційна платформа — За життя».

Відомо, що Дмитро Кулеба — випускник Інституту міжнародних відносин за спеціальністю «міжнародне право». З 2003 року почав дипломатичну кар’єру: сім років працював у Постійному представництві України при міжнародних організаціях у Відні (на цю ж тему захистив кандидатську дисертацію) і ще три — в Секретаріаті глави МЗС, де опікувався питаннями іміджу України за кордоном.

У 2014 році повернувся в МЗС на посаду посла з особливих доручень, де відповідав за комунікаційну політику відомства. Із 2016 по 2019 рік очолював Постійне представництво України при Раді Європи.

В уряді Олексія Гончарука Дмитро Кулеба став віцепрем’єром із питань євроінтеграції. Кулеба ініціював відкриття системи «Пульс угоди», яка з 2017 року відстежує виконання Україною зобов’язань за угодою про асоціацію з Євросоюзом. Також він передав до НАТО прохання про надання Україні статусу партнера розширених можливостей.