Річниця "нормандського формату": Порошенко закликав Зеленського до рішучих дій

П'ятий президент України Петро Порошенко в річницю "нормандського формату" закликає президента Володимира Зеленського до рішучих дій і очікує конкретних ініціатив щодо "дорожної карти", згідно з якою буде відновлено контроль України над кордоном з Росією. Про це повідомляє Телеграф.

"Важливо, що вчора було поновлено засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську. Важливо, що налагоджені перші контакти з Берліном і Парижем. Прийшов час почути від президента Зеленського конкретику стосовно тієї дорожньої карти, за якою ми відновимо контроль над кордоном з Росією. Бо світ буде захищати нас настільки, наскільки ми готові захищати себе ", - написав Порошенко на своїй сторінці в Фейсбуці.

Він також підкреслив важливість того, що днями пролунав, як мінімум на словах, відхід Зеленського від риторики кандидата в президенти.

"Однак, набагато важливіше побачити конкретні кроки, які б диктувалися не тяжінням до миру будь-якою ціною чи через підозрілі референдуми, а рішучістю до захисту суверенітету та територіальної цілісності України", - вважає Порошенко.

Крім того, він назвав важливим те, що своїм пріоритетом новий президент визначає захист українців на окупованому Донбасі, "проте не менш важливо не тільки повернути Україну на тимчасово окуповані території Донбасу, але і домогтися виведення російських військ, найманців і зброї з української території".

Порошенко нагадав, що в ці дні виповнюється п'ять років впровадження "нормандського формату".

"Роки російської агресії навчили нас найважливішого - мир настане лише тоді, коли Росія перестане стріляти. Для цього і був започаткований нормандський формат, і дуже шкода, що п’яту річницю ми зустрічаємо без зустрічі на найвищому рівні. Треба діяти більш рішуче і наполегливо. Нічого про Україну без України!" - підсумував п'ятий президент України.