РНБО готова вводити тимчасові адміністрації на енергопідприємствах у разі загрози нацбезпеки

Рада національної безпеки і оборони готова вводити тимчасові адміністрації на підприємствах енергопостачання у разі загрози нацбезпеці через їхню монополізацію.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу за результатами засідання Радбезу 30 липня, передає Офіс президента.

Зокрема, він зазначив, що питання енергоринку є одним із найскладніших, які розглядала РНБО. 

«Апарат Ради нацбезпеки і оборони спостерігає дуже небезпечні тенденції в цій галузі. Ми бачимо ознаки певної монополізації на цьому ринку. У нас на сьогодні вісім прізвищ, які не є ні для кого таємницею: пан Ахметов, Новинський, брати Суркіси, Григоришин, Боголюбов, Коломойський, Льовочкін, Бойко та громадянин РФ Воєводін, які володіють розподільною мережею», — сказав Данілов.

Також він наголосив, що наразі не йдеться про те, яким чином вони отримали мережі у власність, а лише про те, що, якщо буде виникати загроза національній безпеці, РНБО розглядатиме можливість введення тимчасових адміністрацій на енергопідприємствах.

«Більш того, ми нікому не дозволимо маніпулювати тарифами. І ви знаєте, що є зараз розхитування ситуації і хтось там вже починає говорити, за російським сценарієм, за якісь "тарифні майдани"», — зазначив секретар.

Крім того, Данілов додав, що президент поставив завдання не допустити підвищення тарифів на електроенергію для уразливих верств населення.