СБУ викрила в Києві «ботоферму», яка надавала послуги РФ та бойовикам на Донбасі

Служба безпеки України викрила в Києві «ботоферму», яка створювала та просувала фейкові акаунти для незаконних операцій в інтернеті за участю громадян Росії та представників так званої «ДНР». Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

У відомстві встановили, що зловмисники активно надавали послуги російській стороні та причетним до діяльності так званої «ДНР». Створені на «ботофермі» акаунти використовувались замовниками для встановлення та підтримання легендованих контактів з українцями, проведення незаконних фінансових операцій, пересилання поштою незаконних товарів.

«Ботоферму» також використовували для масового поширення деструктивних публікацій у соцмережах, розсилки неправдивих повідомлень про «мінування», а також інших дій, спрямованих на дестабілізацію суспільної обстановки в Україні.

У Києві правоохоронці вилучили спеціальне обладнання, яке забезпечувало діяльність «ботоферми». Воно керувало масивом SIM-карт, віртуальними мобільними телефонами, розсилкою СМС-повідомлень тощо.

«В роботі комплексу використовувались також SIM-карти іноземних мобільних операторів зв’язку, які у більшості країн можна придбати лише за наявності паспорту або за кураторства ФСБ РФ», — додали в СБУ.