Суд визнав законним зменшення кількості народних депутатів до 300 людей

Конституційний суд визнав конституційним законопроєкт президента Володимира Зеленського щодо зменшення кількості народних депутатів до 300 людей та закріплення пропорційної виборчої системи. Про це передає пресслужба суду.

Зазначається, що законопроєкт відповідає вимогам статті 157 та статті 158 Конституції України. У суді визначили, що проєкт не спрямований на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України, не передбачає скасування та обмеження прав і свобод людини та громадянина.

Також суд зробив декілька застережень. Вони стосуються того, що при внесенні змін повинна бути дотримана системність усіх положень. Так, змін потребуватимуть ще деякі статті, де йдеться про чисельність депутатів, зокрема про їхнє право на конституційне подання.

Нагадаємо, 29 серпня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №1017 про зміни до Конституції України, якими пропонує зменшити конституційний склад Верховної Ради та закріпити пропорційну виборчу систему.