Система електронного декларування в Україні буде працювати - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський розпочав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО), яке присвячене скасуванню Конституційним судом низки антикорупційних норм.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Президент наголосив на необхідності термінової реакції на ситуацію, яка склалася після ухвалення КСУ за поданням 47 народних депутатів рішення щодо антикорупційної інфраструктури України.

«Справа не тільки в цьому рішенні, а й загалом у цілеспрямованих діях певних осіб на підрив суспільного договору в Україні та на створення реальної загрози національній безпеці та обороні нашої держави», — наголосив він.

Зеленський стурбований, аби цю проблему не почала «вирішувати вулиця».

«Ми повинні не допустити ані того, що цю проблему почне вирішувати вулиця на свій розсуд, ані того, що це або якесь інше рішення Конституційного суду буде використане ворогами України для дискредитації нашої країни за кордоном», — сказав глава держави.

Також він пообіцяв, що «система електронного декларування в Україні буде працювати».

«Законопроєкти для її поновлення мають бути підготовлені й направлені до Верховної Ради як невідкладні», — наголосив Зеленський.

Зазначимо, що 28 жовтня о 19:00 Національне агентство з попередження корупції (НАПК) на виконання рішення Конституційного суду закрило доступ до Реєстру декларацій.

Також президент поставив членам РНБО питання, на які він хоче отримати відповіді.

«Головні питання. Чому взагалі з’явилося дане рішення Конституційного суду України? Які мотивації вбачаємо в цьому рішенні ми? Яка законодавча база потрапила під рішення Конституційного суду і чому саме?» — зазначив Зеленський.

Крім того, президент звернувся до правоохоронних органів з проханням встановити всі деталі ухвалення вказаного рішення Конституційного суду.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за поданням 47 народних депутатів з «Опозиційною платформи - За життя» та «За майбутнє» щодо відповідності Конституції України низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення. Рішення суд оприлюднив у себе на сайті в середу, 28 жовтня.