Ситуація по встановленню миру на Донбасі значно просунулася від тоді, як я прийшов до влади - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський впевнений, що з його приходом до влади процес щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі значно просунувся, але свою частину шляху повинна пройти і Росія.

Про це він заявив в інтерв'ю турецькому інформаційному агентству Demirören, передає пресслужба глави держави.

"Ми вже значно просунулися у порівнянні з тим, з чого починали, коли я прийшов до влади. По-перше, вдалося перезавантажити переговорні формати. Розмова дипломатів завжди краще, ніж «розмова» гармат", - зауважив Зеленський.

Також він нагадав, що вже вдалося звільнити багатьох людей, яких утримували в полоні на тимчасово окупованій території України.

Крім того глава держави підкреслив, що вже понад 80 днів на фронті майже на сто відсотків дотримується режим припинення вогню.

"Якщо не брати до уваги окремі провокаційні обстріли, можна говорити про тривалу тишу, яка встановлена ​​вперше за більш ніж шість років", - додав Зеленський.

Він упевнений, що прийти до миру на Донбасі можливо, але багато чого залежить і від позиції Росії.

"Шлях до миру – це рух двох сторін. Свою частину шляху повинна пройти і Росія. Багато в чому від позиції Москви залежить, як швидко ми зможемо констатувати завершення війни. Ми вважаємо, що війна може бути завершена в будь-який день: сьогодні або завтра, або післязавтра", - наголосив Зеленський.

Президент вважає, що для цього необхідно провести повну деокупацію та повернути під контроль України всі тимчасово окуповані території.