У Мінську озвучили тільки вимоги до України, але немає ніяких до Росії, - Ірина Геращенко

Перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявила, що її хвилює заяви оновленої української сторони в Тристоронній контактній групі в Мінську, де вимоги були поставлені тільки до України. Про це вона сказала журналістам в кулуарах парламенту, передає Цензор.НЕТ.

"Що мене занепокоїло, і в заявах пана Зеленського, і в перших заявах оновленої групи в Мінську, що там є тільки вимоги до України, але немає ні слова до Російської Федерації, а також до ОБСЄ. Вибачте, будь ласка, але позиція української сторони завжди була наступна: СММ ОБСЄ працює в графіці 24/7 для того, щоб моніторити те, що відбувається і ситуацію з безпекою на Донбасі. І особливо це стосується нічного періоду. Тому що ми бачимо, що навіть вдень, коли проходили перші після такої тривалої перерви переговори в Мінську, були обстріли українських позицій і загинуло кілька українських солдат, кілька були поранені ", - заявила Геращенко.

Вона зазначила, що за ці роки українська сторона 19 разів оголошувала перемир'я і жодного разу його не порушувала.

"На жаль, весь час це порушувалося (найманцями РФ. - Ред.). І українські солдати, українські воїни, завжди отримували дуже чітку команду під час перемир'я: ми першими не застосовувати зброю. Але очевидно, що весь час була дуже чітка команда, коли є небезпека для життя українських воїнів, українських позицій, вони мають право застосовувати зброю у відповідь. І це питання вимагає особливого роз'яснення. Тому що коли оголошувалося перемир'я, то українська сторона його не порушувала ", - заявила нардеп.

Раніше глава української делегації в Тристоронній контактній групі Донбасу Леонід Кучма на переговорах в Мінську запропонував при складанні угоди про введення в районі бойових дій на Донбасі режиму тиші, треба внести пункт, що забороняє ведення вогню у відповідь.

"Це принципово. Оскільки жодна сторона не хотіла ставити себе в незручне становище, щоб потім відповідати за це. А сьогодні ми перед усім світом повинні показати, що хочемо цього "режиму тиші". Повинно бути записано, щоб не стріляти у відповідь, також необхідна заборона на обстріл цивільних об'єктів - шкіл, дитячих садів. До 19 червня група повинна розробити пропозиції. Ми повинні 19-го їх затвердити ", - наводяться слова Кучми на сайті президента України.