У Мін’юсті кажуть, що Зеленський помилував шпигуна РФ для обміну, в АП заперечують, – ЗМІ

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про помилування 72-річного уродженця Росії В’ячеслава Висоцького, який є в так званому «списку на обмін». Про це повідомляє ZIK.

Рішення про помилування Висоцького ухвалене в рамках підготовлюваного обміну, повідомило це джерело. 

Тим часом речниця президента Юлія Мендель не підтвердила такої інформації.

«Я не знаю, що це за указ. Ми нічого цього не знаємо. І «Обозреватель», наскільки я знаю, це зняв. Поки це вся інформація, якою ми володіємо. Я не знаю, що це за указ. Ми ніхто не знаємо, що це за указ, на що це посилання, і звідки ця інформація пішла», – написала за цим повідомленням Мендель.

На цей час у її фейсбуці такого допису немає. Згадок про такий указ також немає на цей час і на сайті президента.

Попереднього дня, 7 червня, інформацію про Висоцького з посиланням на «джерела» опублікувало видання «Обозреватель», але пізніше цю новину зняли з сайту.

В’ячеслав Висоцький є у списку тих, кого Україна пропонує обміняти на українців, що перебувають у в’язницях у Росії і в окупованому нею Криму. Влітку 2018 року співробітники офісу омбудсменки Людмили Денисової уточнювали так званий «список на обмін» і пропонували ув’язненим написати лист президентові Росії Володимирові Путіну з проханням обміняти їх. Висоцький родом із Росії і росіянин за національністю, але громадянин України (раніше його помилково називали громадянином Росії) такий лист написав.

За даними українських засобів інформації, 72-річний Висоцький був засуджений до 12 років позбавлення волі за державну зраду, яка, найімовірніше, полягала у шпигунстві, але через наявну у вироку державну таємницю він засекречений.