У Раді закликали Зеленського скликати РНБО через контроль Медведчука над ZIK

"Народний фронт" заявив про загрозу "московського реваншу в Україні". Про це повідомляє ТСН.

Фракція "Народний фронт" у Верховній Раді закликала президента України Володимира Зеленського терміново скликати Раду національної безпеки через зміну власника телеканалу ZIK та ймовірну "інформаційну окупацію". Про це під час засідання погоджувальної ради парламенту заявив глава фракції Максим Бурбак.

"Фракція "Народного фронту" звертається до президента Володимира Зеленського з закликом невідкладного скликання засідання РНБО для розгляду питання загроз інформаційній безпеці з максимальним інформуванням суспільства про ухвалені рішення. ZIK - третій телеканал у руках російської п'ятої колони. І ми повинні усвідомлювати, що завтра або післязавтра таких каналів буде ставати ще більше, якщо відповідальні державні сили не будуть намагатися протистояти інформаційній окупації", - сказав він.

Також Бурбак висловив повагу до вирішення журналістів звільнитися з телеканалу ZIK після зміни власника телеканалу.

"Народний фронт" вимагає чіткої реакції і плану дій для недопущення московського реваншу в Україні ", - резюмував нардеп.

Своєю чергою голова Верховної Ради Андрій Парубій підтримав заклик Бурбака, назвавши Віктора Медведчука, який є кумом російського президента Володимира Путіна, "проросійською маріонеткою".

"Цього тижня ми з сумом дізналися, що кум Путіна став співвласником ще одного всеукраїнського каналу. В руках проросійської маріонетки прямо чи опосередковано перебувають уже кілька загальноукраїнських каналів. І це викликає велику тривогу, напевно, у всіх українців, тому що в гібридній війні інформаційна війна є одним із ключових напрямків атак на Україну. Я переконаний, що з цього приводу і державні органи влади повинні зробити певні висновки, бо захоплення й окупація українського інформаційного простору є не менш небезпечною, як і окупація українських областей, як і окупація українського Криму", - наголосив він, висловивши підтримку і солідарність із журналістами і співробітниками телеканалу ZIK, які "звільнилися, щоб не стати інформаційною зброєю проти України в руках Кремля".

Нагадаємо, у телеканала ZIK з'явився новий власник – депутат від "Опозиційного блоку" Тарас Козак, який вже має телеканали "112 Україна" та NewsOne.

Декілька топ-менеджерів ZIK заявили про те, що звільняються з телеканалу через нового власника, оскільки Козак - близький соратник одного з лідерів партії "Опозиційна платформа - За життя" і кума Володимира Путіна Віктора Медведчука.

У списках на дострокові парламентські вибори Тарас Козак виступає 10-м номером "Опозиційної платформи – За життя". У жовтні минулого року соратник Медведчука став Портнов розриває договір про управління каналом, а в грудні - "112 Україна".