У Верховній Раді проводять слідчі дії, заблокували запуск сенсорної кнопки для голосування - Парубій

Співробітники Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України проводять слідчі дії у Верховній Раді. Про це на брифінгу сказав спікер Ради Андрій Парубій, повідомляє Громадське.

Він також заявив про блокування силовиками процесу запуску сенсорної кнопки для голосування.

«За 10 хвилин до того, як повинно було початися загальне тестування, коли 450 працівників Верховної Ради готові були зайти в зал і провести це тестування, в приміщення Верховної Ради без запрошення, без офіційного попередження, без рішення суду зайшли 12 слідчих, працівників Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань», — заявив Парубій.

За його словами, вони зайшли в комп'ютерний центр, сказали, що проводяться слідчі дії й заблокували роботу комп'ютерного центру і дали вказівки силовим підрозділам не впускати нікого з представників апарату в залу.

Як відомо з листа ДБР до апарату Ради, що слідчі дії пов’язані з провадженням про використання несертифікованої продукції при обслуговуванні системи «Рада». ДБР розслідує кримінальне провадження за ст.363 ККУ (порушення правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем).