У Зеленського сподіваються, що наступна «нормандська зустріч» дозволить провести у жовтні місцеві вибори по всій Україні

Помічник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак сподівається, що українська сторона приїде на наступну зустріч в "нормандському форматі" з новим пакетом домовленостей, які дозволять провести у жовтні 2020 року місцеві вибори на всій території України, включно з «ЛНР» і «ДНР». Про це він сказав в інтерв'ю творцеві YouTube-каналу «KRYM — критичне мислення» Володимиру Федорину, передає «Інтерфакс-Україна».

«Уже через три місяці буде наступна зустріч лідерів у "нормандському форматі". Я сподіваюся, що вона відбудеться, і я дуже сподіваюся, що Україна прийде на цю зустріч із новим пакетом домовленостей. Сподіваюся, що ми зробимо такі кроки для того, щоб місцеві вибори, за українським законом, відбулися на всій території України (включно з «ЛНР» і «ДНР», — ред.) у кінці жовтня», — сказав Єрмак.

Помічник Зеленського підкреслив, що вибори за українським законодавством неможливо проводити на тих територіях, де перебувають незаконні іноземні збройні формування, і якщо український уряд не контролює кордон.

«У мене, як і у всіх, багато питань до Мінських угод, але це єдиний документ, який сьогодні узгоджений, підписаний, і там дійсно є положення, згідно з якими кордон передається після виборів. Президент Зеленський сказав в Парижі, що ми не можемо з цим погодитися, тому що це суперечить українському законодавству», — зазначив він.

За словами Єрмака, саме тому українська сторона порушує питання про те, як сьогодні зробити так, щоб кордон до виборів був переданий під контроль України.

«Чому ви проти? Якщо необхідні сьогодні якісь гарантії, ще щось, давайте говорити. У мене є досвід різних складних переговорів. І є необхідність почути, навіть якщо тобі сьогодні абсолютно неприємна позиція іншої сторони, але для якогось руху вперед потрібно почути, зрозуміти цю філософію і спробувати зробити все, щоб сьогодні, не поступаючись своїми інтересами, знайти вихід з цієї ситуації», — пояснив він.