Україна готова відповісти на останню кібератаку - Єрмак

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що практично 90% урядових сайтів, які постраждали від кібератаки у ніч проти 14 січня, поновили роботу. Проте Україна готова відповісти на ці атаки.

Про це він сказав під час прямого онлайн-включення, організованого аналітичним центром Atlantic Council, повідомляє Укрінформ.

«Станом на зараз практично 90% цих сайтів відновили роботу», - зазначив Єрмак, уточнивши, що про це доповіли на останній нараді профільні представники уряду.

Він також повідомив, що СБУ та українська розвідка проводять «дуже глибокий аналіз» ситуації та вже мають певні думки щодо того, хто стоїть за кібератакою.

Також Єрмак наголосив, що Україна тісно співпрацює з міжнародними партнерами у питаннях кібербезпеки, зокрема зі США й Великою Британією.

«Звісно, ми абсолютно готові відповісти на ці атаки та продовжити співпрацю з нашими партнерами для забезпечення захисту», - заявив він.

Керівник ОП назвав кібератаки одним із потенційних чинників дестабілізації в Україні.

Він також поінформував, що інша стратегічна інфраструктура України не постраждала, оскільки має «дуже добрий» захист.

Нагадаємо, у ніч проти 14 січня хакери масово атакували українські урядові сайти, зокрема вебресурси МОН, МЗС, Мінмолодьспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, Мінекології, ДСНС, Держказначейства та ін.