Україна ініціювала спецзасідання Радбезу ООН щодо Донбасу і Криму

У Міністерстві закордонних справ України заявили про ініціювання спеціального засідання Ради Безпеки ООН по ситуації на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

Як зазначається, спеціальне засідання пройде 20 лютого.

Обговорення торкнеться російської агресії в економічному, гуманітарному, соціальному та політичному вимірах. У дискусії братиме участь міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

Також МЗС заявили, що вчорашня новина про те, що Росія скликає засідання Радбезу ООН, є не що іншим, як відволіканням уваги світової спільноти напередодні спеціального засідання Генеральної Асамблеї, яке ініціювала Україна.

"Очікуваний, традиційний і перевірений трюк російської дипломатії, спрямований на розпорошення уваги світової спільноти, зміщення акцентів, формування паралельних політичних реальностей. Але українська дипломатія готова до такого сценарію", – йдеться у повідомленні.

У пресслужбі додали, що українські дипломати готові до такого сценарію і будуть брати участь в обох заходах, щоб розповісти світу про зусилля по відновленню миру на Донбасі.