Україна працює над новою редакцією Мінських угод - Пристайко

Українська сторона працює над новою редакцією Мінських угод. Про це заявив міністр зовнішніх справ Вадим Пристайко у інтерв'ю «Голосу Америки».

Він переконаний, що війна, яка шостий рік триває на Донбасі, вказує на необхідність внесення змін в Мінські домовленості, які, на думку Пристайка, вичерпали себе.

За його словами, деякі пункти Мінських домовленостей реалізовувати неможливо. Тому з часом буде розроблено новий документ, який буде простіше виконати 1 досягти результатів.

Міністр нагадав, що чинні домовленості мали бути виконані ще у 2015 році.

«Зараз 20-й — ми все ще не досягли миру. Тому ми вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно міняти, адже деякі його пункти реалізувати неможливо», — сказав глава МЗС.

Пристайко також підтвердив, що Україна працює над новою редакцією Мінських домовленостей, хоч і Росія публічно виступає проти внесення в них змін. Також українська сторона зараз працює над тим, щоб переконати усіх учасників переговорів погодитися з тим, що «Мінські домовленості вичерпали себе і потребують змін».

Також міністр нагадав, що на попередні зміни, які вносили до Мінських домовленостей, а саме щодо «формули Штайнмаєра» та розведення сил, Росія погодилась.