Україна пропонує змінити представників Донбасу на переговорах у Мінську

У президента Володимира Зеленського планують просувати ідею про зміни у складі людей, які представляють Донбас на переговорах Тристоронньої контактної групи у Мінську. Про це заявив помічник президента України Андрій Єрмак під час виступу в Chatham House в Лондоні, передає Європейська правда.

Він нагадав, що у «мінських домовленостях», які має виконати Україна та Росія для врегулювання конфлікту на Донбасі, передбачені консультації із «представниками окупованих територій».

Однак досі такими представниками були виключно люди, які залишилися на окупованих територіях. Натомість позиція переселенців, які вимушено виїхали звідти й нині живе на підконтрольних уряду територіях, на переговорах не представлена.

«Раніше на цих територіях (у Донецькій та Луганській областях — ред.) жило 6 мільйонів людей, зараз лишилося 1,5 мільйони. Інші поїхали», — зазначив Єрмак.

Тому Україна пропонуватиме внести зміни до складу ТКГ таким чином, щоб відображати позицію переселенців.

«Ми хочемо, щоб представниками територій були люди, які мають зв’язок, мають прописку, нерухомість — тобто мають юридичну прив’язку щодо того, що вони мажуть представляти ці території», — пояснив представник президента.

Він додав що це нова ідея, і не уточнив, чи обговорювали її з іншими учасниками контактної групи.