Україна та Азербайджан підписали спільну декларацію щодо поглиблення стратегічного партнерства

Президент України Володимир Зеленський та глава Азербайджану Ільхам Алієв 14 січня у Києві підписали декларацію між країнами про готовність надавати підтримку суверенітету й територіальній цілісності одна одної.

Про це повідомляє Офіс президента.

«Ми підписали спільну декларацію президентів України й Азербайджану. Нею закріплено готовність надавати обопільну підтримку суверенітету й територіальній цілісності наших держав у міжнародно визнаних кордонах, спільну протидію гібридним загрозам, прагнення забезпечити мир і стабільність у Чорноморсько-Каспійському регіоні та за його межами», – зазначив Зеленський.

За його словами, позиції, зафіксовані в документі, свідчать про єдність і близькість поглядів України й Азербайджану щодо багатьох питань і викликів регіонального та глобального вимірів.

Також спільна декларація передбачає співпрацю у політико-безпековій, торговельно-економічній, паливно-енергетичній, військово-технічній, інфраструктурній, транспортній, авіабудівній, агропромисловій, культурно-гуманітарній та інших галузях.

Крім того, сторони заявили про готовність до активізації співробітництва в питанні протидії гібридним загрозам. Йдеться про подальше посилення співпраці у сфері оборонної промисловості.