Україну зобов'язали виплатити Нелі Штепі 3,6 тисячі євро

Європейський суд із прав людини зобов'язав Україну виплатити колишній міській голові Слов’янська Нелі Штепи 3,6 тисячі євро. Відповідне рішення ухвалили 24 жовтня.

Європейський суд визнав, що Україна порушила право Штепи на судовий розгляд «протягом розумного терміну» чи звільнення до судового розгляду. Суд вважає, що кримінальне провадження було занадто довгим. Також ЄСПЛ визнав порушення права Штепи на справедливий суд.

Україну зобов'язали протягом трьох місяців виплатити колишній міській голові Слов'янська 2600 євро за моральну шкоду та 1000 за судові збори та витрати.

Штепа вимагала 21 тисячу 450 євро за судові витрати, 8500 євро за компенсацію втраченій зарплаті та 30 тисяч євро за моральну шкоду.

Нелю Штепу затримали 11 липня 2014 року. Її звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей, та у створенні терористичної групи чи організації.

Окрім того, висунуто звинувачення у закликах до зміни меж території України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.