України немає, до братньої любові треба примушувати - екскуратор Донбасу Сурков

Колишній куратор українського напрямку та так званих «ДНР» і «ЛНР» у Кремлі Владислав Сурков заявив, що у Росії завжди був один шлях до братніх відносин з Україною — примус силою. Про це він заявив в інтерв’ю директору Центру політичної кон’юнктури Олексію Чеснакову, передають "Актуальные комментарии".

Сурков курував у Кремлі відносини з Україною від початку протестів на Майдані, а пішов з посади в адміністрації Путіна на початку 2020 року. Як він стверджує — через зміну політики Москви щодо України.

Виходить, що за український напрямок у Кремлі понад 6 років відповідала людина, яка вважає, що «України немає».

«України немає, є українство. Тобто це специфічний розлад розуму… Сумбур замість держави. Борщ, Бандера, бандура є, а нації немає. Питання тільки в тому, України немає вже, чи поки що немає?» — сказав він.

Сам Сурков називає себе «оптимістом» щодо України й вважає, що «України немає поки».

«З часом вона все-таки буде. Хохли хлопці вперті, вони зроблять», — сказав він.

Також екс-куратор Донбасу додав, що відносини з українцями завжди були складними як для Російської імперії, так і для СРСР.

«То отаман Полуботок підведе, то западенці до Гітлера переметнуться. Примус силою до братніх відносин — єдиний метод, який історично довів ефективність на українському напрямку. Не думаю, що буде винайдено якийсь інший», — заявив Сурков.